Return to site

Webinarium: Otwarte dane - wprowadzenie dla użytkowników, twórców i programistów - 12 lutego

Poznaj otwarte dane!
12 lutego (czwartek), godz. 18-19

Dane są siłą napędzającą nowoczesną gospodarkę - bez nich nie byłoby internetu, zniknęłaby ogromna część przemysłu (nie tylko informatycznego), a my sami moglibyśmy mieć problem z poruszaniem się po większym mieście.
W czasie godzinnego webinarium opowiemy, czym są otwarte dane, jakie można dla nich znaleźć zastosowania i dlaczego ich otwartość jest istotna zarówno dla instytucji, które wytwarzają informacje (na przykład urzędów), programistów i zwykłych użytkowników systemów informatycznych, którzy po prostu chcą wiedzieć, gdzie jest najbliższe pogotowie, gdzie można pożyczyć rower miejski i o której odjeżdża pociąg do Krakowa.
Prowadzenie: Łukasz Jachowicz
Łukasz jest dziś dyrektorem ds. public affairs w MSLGROUP. Wcześniej prowadził w Centrum Cyfrowym Projekt:Polska projekty związane z otwartym rządem. Zajmuje się badaniem tematyki otwartego rządu, ze szczególnym naciskiem na metody otwierania danych publicznych oraz ich ponownego wykorzystania w innych projektach. Od roku 2000 zajmuje się zawodowo tematyką otwartości rozwiązań informatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze stykiem administracji publicznej i nowoczesnych technologii. Współautor publikacji “Konkursy na aplikacje. Aplikacje jako sposób wykorzystania potencjału otwartych danych” (publikacja Centrum Cyfrowego Projekt:Polska, 2013) oraz setek artykułów dotyczących otwartości w prasie elektronicznej.
ZAPISZ SIĘ pisząc maila na adres dane@techsoupglobal.org
Osoby, które się zgłoszą otrzymają link dostępu do webinarium na godzinę przed szkoleniem.
Oprogramowania do webinarium użycza firma VidCom (http://www.vidcom.pl/).
Planujemy również inne webinaria (wszystkie o godz. 18 w czwartek):
19 lutego: Założenia i praktyka stosowania wolnych i otwartych licencji (prowadzi Alek Tarkowski, Centrum Cyfrowe)
26 lutego: Standard WCAG 2.0. Wprowadzenie do dostępności (prowadzi Dominik Paszkiewicz, http://www.dostepne.info/)
UWAGA, ZMIANA TERMINU! 12 marca: Jak prowadzić społeczne projekty informatyczne? (prowadzą Robert Olejnik i Michał Gryczka z Teonite)
All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly